Mobil Bedava Sohbet

Dünya'nın en sık tercih edilen mobil sohbet odalarında sizde bedava sohbet edin.
Türkiyenin En iyi Güvenilir PLatforum BİGOCHAT.Com Sesli mobil chat,Kamerali mobil sohbet,Mobil sesli sohbet,Mobilchat,Görünülü Mobil sesli sohbet,Canli mobil sohbet Platformu
chat odaları
chat odaları
chat odaları

Mobil Sohbet Arayanlar,MobilSohbet,Mobil sohbet,Mobil chat,


Mobil Sohbet Arayanlar

Mobil Sohbet Sitesi

Akşam saat 22:23 ve ben  mobil sohbet arayanlara yönelik bir içerik yazma peşindeyim.  Gün geçtikçe ilerleyen teknoloji,  arkadaş arayanlara da bir adım bile olmayan bir mesafede. Hemen elimizde tuttugumuz sihirli alet sayesinde bir chat portalına giriş yapabiliyoruz. Yeni nesil şanslı bir chat kuşağı da diyebiliriz. Her ne kadar şanslı olsalar da cep telefonu ile chat yapmak masa üstü bilgisayarlara oranla çok daha zor. Beraberinde getirdiği kolaylıkları  elbette küçümsememek lazım ama zor olduğu da kesin.  Bir kaç örnek vermek gerekirse; sunucuda oto olarak atılan global mesajlar ekranı kaplayabiliyor. Ayrıca, kullanıcılar tarafından flood diye tabir ettiğimiz, üst üste yazılan aynı mesajlar da sıkıntı yapıyor. Bu ve bunlara benzer olumsuz yönleri oldukça fazla, özellikle radyo yayıncıları da büyük sıkıntılar yaşamaktadır.

Mobil Sohbet Neden Tercih Ediliyor?

Yukarıda belirttiğim olumsuzlukların sadece üç beş tanesi, yazmaya kalsam çok daha fazla ama biz olumlu yanlarını da unutmayalım istedim.  Mobil sohbet elbette çok büyük kolaylıklarıda beraberinde getirmiştir.

  1. Eşinizle, çocuğunuzla, ablanızla, abinizle köşe kapmaca oynamadan girer sohbet edersiniz. Şahsi olarak kullandığınız bir alet kimse karıştıramaz, bu sayade gizlilik oluşturma şansınız artar.
  2. Seyyar gezerken, parkta, balkonda, trende, metro da girip bir siteye kafa dagıtabilirsiniz.
  3. Kullanım kolaylığı, oldukça basite indirgenmiş imojeleri rahatlıkla paylaşabilirsiniz.
  4. IRC yazılımcılarının geliştirmiş olduğu kısa, akılda kalıcı komut işlemlerini uygulayabilirsiniz.
  5. Androırc uygulamasını  indirerek, mirc sohbet keyfini yaşayabilirsiniz.

Mobil Chat Uygulamasından Kazançlı Çıkan Kim?

Evet insanlara kullanım kolaylığı sağlayan bu sistemden kim kazançlı çıkıyor? derseniz. Bana göre maddi olarak kazanan sadece Androırc yazılımını yapan kişi ya da kişiler derim.  Çünkü, ister istemez bu programı indiren her telefon o yazılımı yapan kişiye bir kazanç saglıyor. Bu illa para vererek olmuyor tabi. sizlerin umursamadığı bir çok teknik detay üstünden kazanç sağlıyorlar. Örnek verecek olursak, mutlaka karşınıza çıkmıştır ‘çerezler politikası’ işte ister istemez ona onay vermiş oluyorsunuz. Bunu derken bu illegal bir şey de değil, sorun da çıkarmaz sanmam ama, dediğim gibi bir şekilde kazanç kapısı aralanmış oluyor.

En Gelişmiş Mobil Sohbet Uygulaması

Size üst resimde sunduğum z sohbet apleti şu an için en çok kullanılan uygulamadır. Sunucular kendilerine ait google play uygulamaları yapıyor olsa da genel manada aynı işlemi yapmaktadır. Bu uygulamada resimler oyunlar ve yazışma alanları mevcuttur. Sunucular bu uygulamayı ziyaretçilerine sunmuş olsa da kullanım oranı da oldukça düşüktür. Z sohbet henüz tahtını ve mevkisini korumaktadır. Bu böyle devam etmeyecektir sanmam mutlaka çok daha iyisi pek yakında sizlere sunulucaktır.

Bu uygulamalara snapchat  dahil değildir, Türkiye’de kullanımı kapsamlı olmadığı için kısaca ondan da bahsedeyim. Elbette şu anda dünyada bir numaradır diyebiliriz, dünya starları orada kendilerince bir şeyler yapmaktadır. Olay kısaca şöyle ortama bir resim atıyorsunuz, on saniye yada daha kısa bir süre kalıyor ve anında siliniyor. Kopya etme şansınız falan da yok, müstehcen resim atsalar kimse ıspat edemez. Bir an görünür ve yok olur, milyonlarca kullanıcısı bu özelliği yüzünden orada sohbet etmektedir.  tvitter, facebook gibi yüksek teknoloji uygulamaları dahi yakınından bile geçememiştir.

Diğer sosyal ağlara da mobiden bağlanıp muhabbet edebileceğiniz arkadaşlar edinebilirsiniz. Lakin henüz Irc yani texs tabanlı sitelerin yerini dolduramamıştır.

Mobil Bağlantı ile  Sesli Chat Yapılır mı?

Evet yapılır, nasıl mı? diyelim ki bigochat.com sitesine giriş yaptınız. Google size sesli arama ve sesi yazıya çevirme olanağı sunmaktadır. Örnegin google arama butonunun sağında yukarıdan aşağıya doğtu mavi bir ok işareti bulunur. O tuşsa basarak sesli olarak ‘mobil sohbet ara‘ dersiniz. Önünüze bir çok site çıkar, hangisine giriş yapsanız yine o mavi ok işaretine besarak konuştuklarınızı yazıya dökebilirsiniz. Yani kılavye de harf bulma ve yazma zahmetide kalkmış olur. Bu teknolojiye google çok önem vermektedir, ileri yıllarda belki de klavye bile kullanılmayacak hesapları konuşulmaktadır.


Yazar: admin

Görüntüleme: 70 defa

Kategori: Mobil Sohbet Arayanlar

Yayınlanma Tarihi: 19 Ağustos 2023

Cevap bırakın

Kategoriler